Co wpływa na cenę usług świadczonych przez firmy sprzątające?

Wiele osób zastanawia się, co ma wpływ na cennik oferowany przez profesjonalne firmy sprzątające. Wbrew pozorom jest on bardzo zróżnicowany, przez co w jednym mieście możemy znaleźć usługi, których cena jest bardzo różna. Podczas wyboru nie zawsze warto decydować się na współpracę z przedsiębiorstwem oferującym najniższą cenę, szczególnie jeśli nie wiemy, jaki dokładnie zakres czynności znajduje się w danym pakiecie. Co w takim razie decyduje o cenie tego typu usług?

Gdzie i jak często chcemy korzystać z usług sprzątających?

Chyba najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę usług sprzątających jest to, o jaki rodzaj świadczenia nam chodzi. Profesjonalne sprzątanie po remontach wymaga bowiem zupełnie innych środków czystości oraz poświęcenia większej ilości czasu niż codzienne porządki w biurze. Nie bez znaczenia jest także metraż lokali, które ma objąć usługa. Rzutuje to bowiem nie tylko na czas pracy, ale także ilość środków czyszczących, które zostaną użyte podczas realizacji zlecenia. Dlatego warto dopytać, czy propozycja opublikowana przez przedsiębiorstwo oferujące profesjonalne usługi sprzątające obejmuje jeden metr kwadratowy, czy większą powierzchnię. Cennik firm często różni się także w zależności od tego, czy jesteśmy zainteresowani jednorazowym, doraźnym posprzątaniem mieszkania, czy zależy nam na regularnych wizytach pracowników zajmujących się pracami porządkowymi.

Czas pracy, lokalizacja i szczegółowy zakres usług

Skoro wiemy, że cennik firm oferujących usługi porządkowe różni się w zależności od powierzchni pomieszczeń, warto zwrócić uwagę, czy przedsiębiorstwo nie przygotowało innej oferty dla wspólnot mieszkaniowych, a innej dla właścicieli przedsiębiorstw. Różnice w cenie mogą pojawiać się, ponieważ w obu przypadkach w grę wchodzi często inny zakres obowiązków. Jeśli obiekt, w którym mają być realizowane prace porządkowe znajduje się poza miastem, na którego terenie działa firma sprzątająca, w ostateczną cenę mogą zostać doliczone koszty związane z dojazdem tam pracowników. Podobnie sytuacja może przestawić się, gdy zależy nam na realizacji usługi w godzinach nocnych lub w dni świąteczne. Skorzystanie z usług firm porządkowych to dobry pomysł, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto złożyć zapytanie ofertowe. Jest to szczególnie istotne, jeśli szukamy przedsiębiorstwa oferującego regularne sprzątanie biur, zakładów pracy czy klatek schodowych. Na podstawie przedstawionych przez nas potrzeb, wykonana zostanie oferta, która uwzględni wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania.